Зварич Т.М., відмінник народної освіти України, вчитель-методист із 57-річним стажем роботи.

   Погляд у минуле з позиції сьогодення: росте і мужніє...   Базова початкова школа Бродівського педагогічного училища. Базова восьмирічна школа №3 м. Броди. Бродівська середня школа №3. Етапи росту школи…

   Восьмирічна школа №3 з самого початку набула авторитету в місті тому, що тут працював талановитий колектив вчителів-однодумців, зокрема в початковій ланці. В школі стало традицією досягати високих показників у навчанні й вихованні учнів. Завжди перші у спортивних змаганнях і серед перших в позакласних та позашкільних заходах, суспільно корисній роботі.

   Суспільна праця учнівського колективу дала можливість педагогам активно працювати над розвитком інтелекту кожного вихованця. Значною мірою цьому сприяв розвиток туризму. Щорічні поїздки учнів у Карпати та історичні місця стали традиційними.

   Добудова шкільного приміщення дала можливість реорганізувати восьмирічку у середню школу №3. Зріс учнівський та педагогічний колектив. До школи прийшов ряд талановитих педагогів, що сприяло підвищенню рівня викладання навчальних дисциплін при дещо слабкій матеріальній базі школи.

  Попередні традиції педагогічним колективом були збережені. Народжувалися нові. Варто згадати про виховання міжнаціональної поваги. Учні нашої школи їздили у школи Прибалтики, Кавказу. Тамтешні школярі відвідували нас. Які це були хороші, змістовні зустрічі! Яка це була кропітка робота класних керівників, батьківських комітетів, учнівського та педагогічного колективів

   Зміцнювалася матеріальна база школи, зростали знання, вміння і навички наших учнів.   Профспілкова та інші організації, товариства допомагали більш наполегливо виконувати свої обов'язки кожному члену колективу. І надалі учнівський колектив був одним з перших з усіх видів змагань серед школярів. А якою великою була радість кожного педагога нашої школи за свого колегу, коли його працьовитий учень займав 1-е місце на районній чи обласній олімпіаді, інших змаганнях. Як не дивно, але такий великий колектив був дуже дружний. Його об'єднував не тільки навчально-виховний процес, а й змістовна організація дозвілля: вчительський хор, драматичний гурток, святкування ювілейних дат, екскурсії. 

   Багато наших учнів стали хорошими робітниками, інженерами, лікарями, педагогами, керівниками установ, журналістами. Одним словом, є за кого радіти.

      Були в нашій роботі і невдачі, але позитивні досягнення роблять негаразди мало помітними, несуттєвими.

Ріс і мужнів наш педагогічний колектив. Багато хороших вчителів було запрошено на викладацькі посади у Бродівський педколедж, багато стало директорами і заступниками директорів шкіл, є й такі, що стали працівниками Міністерства освіти України.

   Школа була успішною у великій мірі завдяки вмілому керівництву.

Змінювалися директори, заступники. В кожного з них були свої погляди на завдання школи. Але якщо проаналізувати їх роботу з плином часу, то приходиш до висновку: вони доповнювали один одного, а це сприяло підвищенню педагогічної майстерності вчителів.