Історія школи у цифрах і фактах

1929 р.—гімназія ім. Елізи Ожешкової,     яку     організував    А.  Левін;

1935 р—останній рік існування гімназії. Новий тип загальноосвітньої 4-річної гімназії після 6-ої кляси народної школи;

1939 р.—у "гімназії Левіна”  залишилися лише поляки. Українці та євреї відвідували коедукаційну 10-річку, на яку була замінена хлоп'яча гімназія.

1941 р.—гімназія була зліквідована.

1942 р.—школа відновила роботу, вона стала семирічною. Заслуга в цьому доктора Ю.Вассияна, який переконав німецьку адміністрацію в необхідності відновлення шкільництва в Бродівському повіті.

1943 р.—відкриття Державної торгівельної школи. Багато юнаків цієї школи записалися у дивізію "Галичина” і стали активними борцями за Українську Самостійну Державу в лавах ОУН-УПА.

1944 р.—приміщення школи забрали під шпиталь.

1944 р.—у ході воєнних дій партерова будівля школи була зруйнована.

1947 р.—виконком Бродівської районної Ради постановив затвердити будівництво школи №3 в м.Броди по вул. Госпітальній, 5 з таким розрахунком, аби будівництво було закінчено   до  початку   1948-1949 навч. року.

1972 р.—Бродівська восьмирічна школа була реорганізована у середню.

Виписка з рішення виконкому Бродівської районної Ради депутатів трудящих від 1 червня 1972 р. №189

«Про реорганізацію Бродівської восьмирічної школи №3 у Бродівську середню школу №3”

З метою створення сприятливих умов праці у школах та якісного вирішення питання про перехід на середню освіту, виконком районної Ради депутатів трудящих вирішив:

1. Просити виконком Львівської обласної Ради вирішити питання про реорганізацію ВШ №3, яка є базовою Бродівського педагогічного училища, в Бродівську середню школу №3.

Голова виконкому Бродівської районної

Ради депутатів трудящих                                           Я.Беновський